12 ДОБРИХ ПОРАД САМОМУ СОБІ

У житті багато чого залежить від того, як ми сприймаємо навколишній світ. Тому давайте собі позитивні обіцянки. Обіцяйте не здаватися, боротися, сміятися голосніше і долати всі негаразди щоразу, коли світ звалює їх на вас. Обіцяйте бути тією силою, на яку доводиться зважати. Коли ви станете собі найкращим другом, життя стане простішим. Звісно, перемагаємо не ми, а «ми з Богом». Однак варто замислитися, в який саме бік хилиться нас «житейський велосипед»: як надмірна впевненість у собі, так і надмірне опускання рук — помилкові. Навіть коли це опускання рук має побожний вигляд «від мене нічого не залежить, все в руках Божих». Як каже один старий церковний анекдот, замало просити у Бога виграшу в лотерею — білет треба купити самому! 

 1.Я не буду триматися за минуле

Ваші проблеми, ваші слабкості, невдачі, жалі та помилки можуть багато чого вас навчити, якщо ви готові вчитися. А можуть виснажити, якщо ви не готові. Тож дозвольте собі вчитися. Сприймайте все як корисний урок. Якщо ви шкодуєте про деякі минулі рішення або вчинки — перестаньте нести це в собі. Тоді ви зробили все можливе відповідно до знань і досвіду, які у вас були. Тоді ви були молодші. Можливо, якби ви це вирішували сьогодні, вже з великим досвідом і знаннями, ви би вчинили по-іншому. Час і досвід допоможуть вам рости і вчитися, щоб приймати правильні рішення заради себе і тих, про кого ви дбаєте. Не забувайте, що коли гріх висповіданий, то його вже немає: Бог робить минуле «недійсним». Не дозволяйте лукавому замикати вас у порочному колі болю й жалів. А емоційні травми варто лікувати у психолога.

  2.Я буду нести відповідальність за свої вчинки

Легше звинувачувати батьків, учителів, систему освіти, уряд, але не самого себе. Правильно? Адже ви ніколи не помиляєтеся… Але це не так. Якщо ви хочете змінюватися, якщо хочете рухатися далі, — відповідальність завжди лежатиме на вас. Тільки ви самі можете приймати рішення. Тільки ви самі повинні нести за них відповідальність. Зокрема, усвідомлюючи те, що потребує сповіді та відшкодування, а може, виправлень у житті.  

3.Я буду звертатися до себе як до друга

Задумайтесь, що зазвичай ви говорите собі. Це надихаючі, обнадійливі слова, які ви могли б сказати другові? Чи образливі зауваження, яких вартий тільки найлютіший ворог? Весь день ми нечутно розмовляємо самі з собою і віримо кожному своєму слову. Тому направляйте свій внутрішній голос розумом. Запитайте себе: «Якби у мене був друг, який постійно говорив би мені те, що я говорю собі, — як довго він залишався б моїм другом?» Господь навіть до Юди в Гетсиманському саду звертався: чого прийшов єси, друже. Також і до грішника Бог звертається дружньо і готовий його простити. Чи хтось вважає себе більшим за Бога?  

4.Я буду прислуховуватися до того, що мені підказує серце

Почуття та інтуїція рідко нас підводять. І якщо в глибині душі ви відчуваєте, що робите щось не так, — швидше за все, так воно і є. Зверніть увагу на свої справжні почуття і йдіть туди, куди вони вас ведуть. Інтуїція теж може бути голосом Бога у нашому житті. Багато що ми помічаємо не «напряму», а неусвідомлено, і потім це неусвіомлене складається в певну суму вражень. Навіть найпривабливіша людина може себе видавати дрібницями, яка вона насправді, і якщо не слухатися підказок того, що загалом зветься «серцем», — можна втрапити у халепу.

  5.Я буду жити так, як вважаю за правильне

Дозвольте собі йти шляхом, який робить вас щасливим. Це нормально, що деякі люди у вашому житті не будуть цього схвалювати і стануть усіляко вас відмовляти. Адже у всіх нас різні уявлення про щастя. Присвятіть себе створенню власного щастя. Хоч би як сумно це звучало, — аби домогтися бажаного, від чогось доведеться відмовитися. Єдина важлива умова — звіряйтеся з Божою волею. Те, про що Павло писав до римлян: що добре, що вгодне, що досконале. Перемінюйтесь оновленням вашого розуму (Рим 12,2) і живіть спокійно: коли знаєш, що ти правий у Бозі, інше стає менш важливим.  

6.Я обіцяю відпускати людей, стосунки з якими зайшли в глухий кут

Більшість людей з’являються в нашому житті ненадовго. Вони приходять, чогось нас вчать, щось в нас змінюють — і йдуть. Це нормально. Не всі стосунки закінчуються, але всі можуть дати нам цінні уроки. Якщо ви будете відкритими з кожною людиною, то багато чого дізнаєтеся. Іноді дивно усвідомлювати, що ви витратили занадто багато часу на людину, з якою вас уже ніщо не пов’язує. Але не варто про це шкодувати. Все відбувається саме так, як має відбуватись.  

7.Я буду усміхатись незалежно від обставин

Навіть у важкі часи знайдіть хвилину, щоб зупинитися і згадати, хто ви є. Знайдіть хвилину, щоб подумати про речі, які насправді мають для вас значення. А потім усміхніться. У світі немає нічого прекраснішого і сильного, ніж усмішка крізь сльози. Будь-хто може бути щасливий, коли все дається легко! Але потрібно мати стійкий характер, щоб зуміти усміхнутися в ситуації, яка змушує вас ридати. Пам’ятайте, що час мине і все налагодиться. Тому продовжуйте йти. Зрештою, сильні люди з’являються тільки завдяки важким обставинам. Саме коли важко, стає близькою і зрозумілою порада-побажання Апостола: завжди радійте, в усьому дякуйте Богові. Це наше покликання.

  8.Я буду цінувати життя, яке маю

Добре там, де нас немає. Занадто багато людей переоцінюють те, чого не мають, і недооцінюють те, чим володіють. Вдихніть на повні груди. Не турбуйтеся про минуле. Зосередьтеся на тому, що ви повинні зробити сьогодні, а не на тому, що ви могли б зробити вчора. Пам’ятайте, що коли щось втрачаєш, обов’язково знаходиш щось інше. Цінуйте те, що маєте і ким є сьогодні. Адже життя не повинне бути ідеальним, щоб бути прекрасним. Рахуйте свої здобутки, а не свої проблеми. І пам’ятайте, що гординя, мати всіх гріхів, у поточному житті найчастіше проявляється через невдячність за те, що маєш.

  9.Я буду використовувати свої сильні сторони, аби зробити світ кращим

Часто люди думають, що ніяких сильних сторін у них немає, і тому не намагаються нічого робити. У світі, наповненому сумнівами, знайдіть у собі сміливість бути мрійником. У світі, наповненому гнівом, знайдіть у собі сміливість прощати. У світі, наповненому ненавистю, знайдіть у собі сміливість любити. У світі, повному недовіри, знайдіть у собі сміливість вірити. І коли ви зробите це, ви дізнаєтеся про такі свої сторони, про які ніколи не підозрювали. Відома пісня-молитва св.Франциска нехай вас супроводжує: бо коли ми віддаємо, ми отримуємо…

  10.Я буду виділяти час на самовдосконалення

Коли робиш щось, потрібно прагнути робити це правильно. Досконалість не буває випадковою. Досконалість — це результат великих намірів, цілеспрямованих зусиль, осмисленого управління, вмілого виконання і здатності бачити не перешкоди, а можливості. Крім того, важливо відзначити, що судити про виконану роботу потрібно не за тим, де ви зараз перебуваєте, а за відстанню, яку ви здолали. Головне — бути старанним і йти шляхом прогресу крок за кроком, день за днем. Ні вам, ні людям, ні тим більше Богові не потрібне абияке виконання ваших обов’язків! А розвиваючись, ви отримуєте задоволення від нових досягнень.  

11.Я буду виходити за межі зони комфорту

Коли ви стикаєтеся з труднощами, не сприймайте їх як провал. За кожним великим успіхом стоять великі труднощі, які необхідно подолати. Пам’ятайте про це. Коли ви намагаєтеся щосили, ви стаєте розумнішими і сильнішими. Робіть помилки, спотикайтеся, робіть із цього висновки — і не припиняйте рости. Наше життя загалом — це «завдання на виріст». Якщо страшно братися за невідоме — виходьте вперед разом зі своїм ангелом-хранителем як із напарником. Але «хто стає у запасні, той одразу собі в усьому відмовляє», казав св.Павло.  

12.Я буду приймати зміни, коли вони необхідні

Ми завжди намагаємося зробити правильний вибір, але як зрозуміти, що зараз саме той момент, коли потрібно щось міняти і рухатися далі? Завжди є тривожні дзвіночки, і ви помічаєте їх, тільки не завжди хочете це визнавати. Стосунки, робота, місце проживання — все це має «термін придатності». І часто ми продовжуємо перебувати в тому ж місці з тими ж людьми, займатися тим же самим просто тому, що боїмося змін. Результат завжди один: біль, розчарування, жаль. Будьте розумнішими. Приймайте зміни з розпростертими обіймами, якщо розумієте, що вони необхідні. Коли Бог хоче повести вас «у країну, якої не знаєте», то просто довіртеся Йому, і віра Авраама, яка стала йому оправданням, буде з вами.
Джерело: CREDO

2018-03-05T12:14:46+02:00