ЧИ “ДЕПРЕСИВНИЙ ПОНЕДІЛОК” НАСПРАВДІ Є? ФЕЙКИ ПРОСУВАЮТЬ БІЗНЕС

«Blue Monday» цього року припав на 21 січня, третій понеділок місяця. Скільки правди в тому, ніби це «найдепресивніший день у році»?

Ви про таке чули? А якщо чули, то повірили? А може, краще пережити цей день якомога веселіше, просто наперекір? Кажуть, що поняття «сумного/депресивного/гнітючого “блакитного” понеділка» опрацював Кліфф Арнал, британський учений, репетитор, а також протягом якогось часу — співпрацівник університету в Кардіффі. Дату він нібито визначив за допомогою спеціального математичного розрахунку. Алгоритм бере до уваги такі чинники: – метеорологічні (короткий день, брак сонячного проміння), – психологічні (розчарування, пов’язані з недотриманням новорічних планів і постанов), – економічні (дефіцити після різдвяно-новорічного періоду, тривалий час).

  Blue Monday, критика.

Вчені (не «британські вчені») часто критикують ідею «сумного понеділка», ставлячи під сумнів той математичний зразок, за яким його розраховано. Вказують не незгідність одиниць розрахунку та на факт, що деякі складові просто неможливо вирахувати. Нейробіолог з університету Кардіффа Дін Барнетт назвав «Blue Monday» фарсом, що містить безглузді виміри. Журналісти щоденного видання «The Guardian» відкрили, що Blue Monday це містифікація. А за цим поняттям стоїть не науковець на ім’я Кліфф Арнал, а одне прес-агентство — Porter Novelli, яка опрацювала шаблон і принципи визначення «найдепресивнішого дня в році». На переконання журналістів «The Guardian», агентство перед публікацією консультувалося з ученими, пропонуючи їм гроші за згоду включити їхнє ім’я у статтю. Кардіффський університет також оприлюднив заяву, в якій повідомлено, що офіційно Кліфф Арнал не брав участі в жодному науковому проекті, а співпрацю з ним завершили за 10 місяців до того, як вийшов друком текст про «сумний понеділок».  

Blue Monday — якщо це неправда, то що це таке?

Скидається на те, що «сумний понеділок» це ніщо інше як типовий фейк-ньюс, фальшива новина. Цікаво також і те, що сам «автор ідеї», Кліфф Арнал, відмовляється від цієї теорії. А ще цікаво, що є цілі гілки промисловості, для яких важливо, щоб «теорія гнітючого понеділка» якнайкраще посувалася далі. Нині «сумний понеділок» як «найдепресивніший день у році» спритно використовується в комерції. За переконуваннями торговельних фірм і мереж супермаркетів, ніщо так не допомагає боротися з «блакитнопонеділковою хандрою», як шопінг! Проте якщо в (будь-який, зрештою) понеділок вас пригнічує погане самопочуття, ви можете вибрати собі хороший фільм, оптимістичну цитату, а ще краще — відповідну молитву, яка допоможе долати кепські думки.

Молитва про відкинення злих думок 

  Всемогутній і милосердний Боже, поглянь на наші прохання і звільни наші душі від спокус поганих думок, щоб ми могли бути гідним помешканням Святого Духа. Господи, уклінно Тебе просимо, щоб Ти звільнив душі наші від нечистих і поганих думок i зберіг їх чистими і осяяними благодаттю Святого Духа. Боже, котрий просвітлюєш кожну людину, яка приходить на цей світ, осяй наші серця променем Твоєї благодаті, щоб ми завжди підтримували в собі думки чисті та милі Тобі, а також щиро Тебе любили. Через Христа, Господа нашого. Aмінь.

Джерело: CREDO

2019-01-22T17:22:58+02:00