ДИТЯЧИЙ ФОРУМ У ЛЬВОВІ

У Львові 10-13 травня у Палаці Мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться Дитячий Форум – унікальний фестиваль родинного дозвілля, у якому розвага поєднується з отриманням корисних вмінь і навичок. Дитячий Форум у Львові проходить вже в одинадцяте, він був започаткований з ініціативи Львівської міської ради.

Про це сьогодні під час прес-конференції у Львові сказала Президент ГО Форум видавців Олександра Коваль.

За її словами, у цьогорічному Дитячому форумі візьмуть участь 117 організацій України, буде представлено 250 новинок дитячої літератури, 45 переможців районних та міських етапів конкурсу «Книгоманія» з Львівської області. Понад 1200 заходів у програмі на 8-ми тематичних просторах: «Печера Жахайликів» (література), «Камелот»(спорт та рухливі ігри), «Задзеркалля» (музика та театр), «Галактична імперія» (наука та винахідництво), «Зачарований ліс» (екологія та мандри), «Ігросфера» (фестиваль настільких ігор), «Галявина Єдинорогів» (творчі майстер-класи), «Долина Драконів» (музейний простір), окремо діятиме простір для дошкільнят – Королівський Дитячий садочок.

Олександра Коваль представила переможців Львівського міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія» – Софію Стрельбицьку (учениця СШ№85), Максима Дзьобана (учень СШ №46), які дуже люблять читати книги.

«Читання – це те віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і себе. Розуміючи це, Львівська ОДА, зокрема, окремі департаменти передбачили кошти, закупили 500 квитків на Дитячий Форум і передали їх в районні адміністрації, щоб діти з районів могли приїхати на Форум», – сказала заступник голови Львівської обласної держадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

Олександра Коваль підкреслила, що Львівщині потрібна програма з підтримки і розвитку читання. Вона зазначила, що проекти таких програм передала в держадміністрацію ще у 2009 році і їх досі там розглядають.

«Львівська міська рада вже багато років є партнером Дитячого Форуму, промоцію читання в наших бібліотеках проводять увесь рік. Цьогоріч Львівська міськрада виділила на Дитячий Форум 170 тисяч грн», – сказала представник управління культури Львівської міської ради Мар’яна Загоруйко.

Олександра Коваль підкреслила, що дуже шанує підтримку Львівської міської ради, але на її думку, в добре налагоджений механізм співпраці з нею, цьогоріч потрапив камінчик. «Щось не так з львівською освітою. На подібних заходах у світі бачу багато організованих шкільних екскурсій. Так в цивілізованих країнах залучають дітей до читання. Не знаю, з якої причини з понад 100 навчальних закладів Львова тільки 32 організують дитячі відвідування Форуму. Тобто замість обіцяних 10 тисяч відвідувачів Форуму маємо 1515. У львівських школах нам відповідають, що це не їхня функція водити дітей на розвиваючі заходи. А чия це функція?», – запитує Олександра Коваль.

Голова комісії з питань культури, історико-архітектурної спадщини туризму, духовного відродження та ЗМІ Львівської обласної ради Юрій Візняк зазначив, що комісія, яку він очолює, підтримала виділення на Дитячий Форум 60 тисяч грн. Також він повідомив, що Палац мистецтв готовий до відвідування дітей з точки зору безпеки.

Письменниця Вікторія Амеліна зазначила, що з восьми тематичних просторів Форуму є учасницею літературного простору під назвою «Печера жахайликів». Вона звернула увагу на презентацію книги «Це зробила вона» – про 50 видатних українок.

Український силач Олег Тягнизуб також є учасником цьогорічного Дитячого Форуму. Він володіє суперсилою у зубах, тому й отримав таке прізвисько. На Форумі він продемонструє свою суперсилу у програмі «Тягнизуб і книга знань».

Цього року відвідувачів Дитячого Форуму об’єднає просторова гра-квест «8 ключів Буквордсу».
За легендою, одного весняного ранку за книжковою шафою у Львові знайшли потаємні двері до чарівного королівства Буквордс. Кожного разу, коли відкриваємо нову книжку, нас чекає щось нове. Так і тут – ніколи не знаєш, що саме побачиш у нових землях Королівства: пригоди чи випробування, незабутні враження чи безцінний досвід. І все було б чудово, якби одного дня не сталася халепа – загубилися чарівні ключі, які тепер дітям-відвідувачам необхідно буде зібрати у форматі гри.

11травня відбудеться читацька революція. Книгомани спробують захопити владу у Львівській обласній державній адміністрації і дізнаються, які книжки читають керівники області. Початок революції о 10:00. Долучатися можуть всі охочі. Охорона на той час вже буде нейтралізована.

Крім того, відбудуться зустрічі з письменниками, видовищні майстер-класи: «Пекельні машини», «Видавничий кластер» і ЗО-ручки, інтерактивні та настільні гри, комікси, фантастична фотозона «Принцесаєіеатрилк», екобібліотека. Організатори: ЛОДА, Львівська обласна бібліотека для дітей, Львівська обласна бібліотека для юнацтва, ГО «Форум видавців».

12 травня відбудуться заходи за участі Уляни Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я. Що спільного має читання з вакцинацією і вибором сімейного лікаря, в чому сила дівчат – можна буде дізнатися на Дитячому Форумі.

Вхід тільки на книжковий ярмарок, без участі у грі і відвідування заходів, безкоштовний

10-13 травня відбудеться фестиваль настільних ігор від українських та польських виробників «Ігросфера». Торік під час Дитячого форуму було розроблено декілька ігор, які вже цього року можна буде придбати. А також – презентація коміксу про Сихів.

Серед зірок Дитячого Форуму – Соломія Чубай, Уляна Супрун, Галина Вдовиченко, Лариса Денисенко, Надійка Гербіш, Таня Стус, Апевтина Кахідзе, Дарія Апьошкіна, Павло Табаков, Олександра Кольцьова, Олег Тягнизуб.

Вартість вхідних квитків: для дітей: 1 день – 60 грн, 4 дні-90 грн. Для дорослих: 1 день – 30 грн, 4 дні–50 грн.

Вхід для пільгових категорій безкоштовний.

Всі заходи на території Дитячого форуму – безкоштовні.

Бонус! При купівлі квитка кожна дитина отримує подарунковий купон вартістю 70 грн на безкоштовне відвідування Мережі сімейних розважальних комплексів «Ігроленд».

Співорганізаторами Дитячого Форуму є Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Львівський Палац мистецтв.

Джерело:zik.ua

2018-05-10T18:39:29+03:00