ГРЕЦЬКИЙ УРЯД ВИСТУПИВ ПРОТИ НАМІРУ ЕРДОГАНА ПЕРЕТВОРИТИ СОБОР СВЯТОЇ СОФІЇ В СТАМБУЛІ НА МЕЧЕТЬ

Пропозиція Ердогана викликала засудження у Греції, оскільки собор, побудований в VI-му столітті, був центральним для Грецької Православної Церкви протягом 916 років, повідомляє Главком з посиланням на Associated Press.

Софія_Ердоган.jpg

Собор став мечеттю після османського завоювання Константинополя в 1453 році і був нею до 1935 року. На сьогодні собор є музеєм, який щорічно приваблює мільйони туристів.

«Це не тільки великий храм християнського світу – найбільший протягом багатьох століть – він також належить людству. Він був визнаний ЮНЕСКО як частина нашої глобальної культурної спадщини», – прокоментував заяву Ердогана міністр закордонних справ Греції Джордж Катругалос.

«Таким чином, будь-яке питання про його статус – це не просто образа почуттів християн, це образа міжнародної спільноти і міжнародного права», – підкреслив дипломат.

Як відомо, раніше президент Туреччини заявив, що Софійський собор  може знову стати мечеттю. За його словами, статус музею з собору Святої Софії зняти не складно.

«Це не щось неможливе, це можна зробити легко. Ми могли б навіть назвати її мечеттю Ая-Софія замість музею, і її можна було б відвідати зовсім безкоштовно», – сказав Ердоган.

2019-03-28T10:10:39+02:00