ХРАМ ГРОБУ ГОСПОДНЬОГО ВІДКРИТО !

Сьогодні вночі, 28 лютого 2018 року, о 4.00 за місцевим часом, храм Гробу Господнього в Єрусалимі знову відчинив двері для паломників. Вчора увечері представники Католицької, Греко-Православної та Вірменської Церков заявили про це пресі.Рішення повернути прочанам вільний доступ до святині було оголошене майже одразу після вівторкового засідання Кнессету, на якому заморозили проблемний законопроект про муніципальні податки для Церков. Голова уряду Беньямін Нетаньягу та мер Єрусалима Нір Баркат доручили знайти рішення, задовільне для всіх сторін, комісії під керуванням міністра регіональної співпраці Цахі Ханегбі, сказано в заяві бюро прем’єр-міністра, яку цитують ізраїльські медіа. Влада Єрусалима 14 лютого заявила про скасування історично визнаного за Церквами (ще з часів оттоманської Туреччини) звільнення від муніципальних податків і заморозила їхні поточні рахунки, аби стягнути нарахований борг. Від Католицької Церкви вимагалося близько 2,8 млн євро.

Сьогодні перед світанком базиліка Гробу Господнього була знову відкрита. Храм зачинили в неділю 25 лютого 2018 року представники Церков Єрусалима на знак протесту проти податків та загалом політики позбавлення майна. Учора над вечір вони заявили, що відкриття базиліки відбудеться у ніч на середу. «Ми дякуємо Богові за комюніке, раніше випущене прем’єром [Ізраїля] та висловлюємо нашу вдячність усім, хто невтомно трудився над збереженням християнської присутності у Єрусалимі», — сказали вони. Агенція AFP уже повідомила, що «о 4-й годині за місцевим часом великі дерев’яні двері були відчинені двома охоронцями і паломниками».

Отже, уряд Нетаньягу заморозив законопроект про податки на Церкви, який їх примусив зробити такий маніфестаційний жест, як закриття дверей головної базиліки у Святій Землі. У неділю 25 лютого представники спільнот, які опікуються цим храмом, — кустош Святої Землі о.Франциск Паттон, православний патріарх Єрусалима Теофіл ІІІ і патріарх Вірменської Апостольської Церкви Нурхан Манугян — заявили, що базиліка буде зачинена «до скасування розпорядження». Вони скерували цю заяву як реакцію на плановане рішення єрусалимської міської влади, яка планує обкласти християнські спільноти податком на нерухомість, а в рахунок несплаченого «боргу» — займати церковне майно, нерухомість і банківські рахунки.

У своїй заяві представники християнства нагадали, що досі був шанований і цінований внесок християнських спільнот у будування шкіл, лікарень та домів опіки у Святій Землі, а права та привілеї цих спільнот були гарантовані міжнародними угодами. У зв’язку з новою податковою політикою та пропонованим законопроектом про відчуження земель у Єрусалимі, проданих Церкві від 2010 року, опікуни Гробу Господнього у спільній заяві звинуватили Ізраїль у «систематичній та безпрецедентній атаці на християн у Святій Землі». Теофіл ІІІ назвав нові приписи «дискримінаційними і расистськими». На його думку, «вони нагадують закони подібного характеру, скеровані проти євреїв у Європі в темні часи».

Після оголошеного протесту міністерська комісія Кнессета відклала до наступного тижня заплановані на недільний день дебати щодо цього законопроекту. Він дозволив би державі відібрати назад землі у Єрусалимі, продані після 2010 року Церквами анонімним покупцям. На думку ініціаторки законопроекту Рахель Азарії, депутатці від центристської партії «Ми всі», ці неясні акти продажу позбавили тисячі мешканців Єрусалима певності щодо умов їхнього проживання. Офіційно метою законопроекту має бути захист власників помешкань від теоретичної можливості непродовження права оренди землі. Церкви належать до найбільших власників земель у місті, а їхні єрусалимські представники стверджують, що цей закон ускладнить їм знаходження покупців на землі, що їм належать, і навіть — як написано у заяві — може привести до їх відчуження.Ханан Ашраві, член Виконавчого комітету Організації визволення Палестини, нагадала, що «Церкви існували задовго до держави Ізраїль». «Палестинські християни належать до найстаршої у світі християнської традиції з багатовіковою постійною присутністю в Палестині», — додала вона. Ханан Ашраві звинуватила Ізраїль в «атакуванні Церков, церковних спільнот, діячів та церковної власності» заради «збереження винятковості єврейського контролю» на містом.
Джерело: CREDO: http://credo.pro

 

2018-02-28T17:52:24+02:00