КОМЕНТАР ОТЦЯ ЮСТИНА БОЙКА ЩОДО ХРАМУ СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЬОГО У ЛЬВОВІ

Конфлікт навколо храму Стрітення Господнього у Львові набирає обертів. Як повідомлялося, у неділю громада ліквідованої парафії УГКЦ вирішила перейти до ПЦУ разом із храмом, на який претендує РКЦ. Проте не можна казати, шо парафія УГКЦ вирішила перейти до ПЦУ, адже вона канонічно скасована. До Православної Церкви України вирішила перейти релігійна громада, яка є власником сакральної споруди. Про це у своєму Фейсбуці написав о. Юстин Бойко, синкел у справах монашествах Львівської Архиєпархії УГКЦ. Також священик наголосив, що УГКЦ не може передати храм РКЦ, адже не володіє ним. Подаємо текст повністю: «Суттєві уточнення для представників ЗМІ у справі храму Стрітення Господнього у Львові (вул. В .Винниченка, 30 а). З огляду на нещодавні інформаційні неточності у справі храму Стрітення Господнього, хочу подати деякі важливі роз’яснення.

1) Парафія Стрітення Господнього УГКЦ була скасована декретом Архиєпископа і Митрополита Львівського УГКЦ 30 січня 2019 року (Вих. ЛВ 19/141). Виходячи з цього, НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ПРО те, що 3 березня 2019 року парафія УГКЦ перейшла до ПЦУ, бо її на той час не існувало. Вона вже була канонічно скасована. Просто релігійна громада, яка є власником сакральної споруди, звернулася з проханням до єрархії ПЦУ взяти їх під свою юрисдикцію.

2) Храм Стрітення Господнього на вул. Винниченка 30а є колективною власністю релігійної громади, а не Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ. Свідоцтво про право власності на приміщення храму від 20 грудня 2002 року

3) Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ не є органом, який реєструє чи ліквідовує релігійні громади. Такий правом володіють тільки і виключно відповідні компетентні органи державної влади, до яких Курія у офіційному порядку донесла своє рішення про ліквідацію парафії Стрітення Господнього як церковної канонічної одиниці УГКЦ. 4) Хочу пригадати також усім тих, які неслушно звинувачують Львівську Архиєпархію у тому, що вона не хоче передати храм Стрітення Господнього Львівській Архідієцезії РКЦ, що Львівська Архиєпархія не володіє жодним майном по вул. В. Винниченка, 30 а, а тому нічого не може передати.»

 

Джерело: CREDO:credo.pro

2019-03-05T20:24:33+02:00