ПРОСТІТЬ МЕНІ, ГРІШНОМУ, ЧИМ ЗГРІШИВ Я В ЦЕЙ ДЕНЬ ТА ПО ВСІ ДНІ ЖИТТЯ МОГО СЛОВОМ, ДІЛОМ, ДУМКОЮ І ВСІМА ПОЧУТТЯМИ МОЇМИ

У давнину в монастирях Сходу був гарний звичай: відбувати обряд взаємного прощення в Сиропусну неділю. Усі монахи просили один в одного прощення за свої провини, обіймалися і давали поцілунок миру. Зазвичай під час Чину прощення співали стихири Пасхи: “Пасха священная нам днесь з’явилася… “Остання стихира закінчується закликом до взаємного прощення: “… і друг друга обіймім! Промовмо: “Браття”, — і тим, що ненавидять нас; простім усе… “. Цей спів стихир Пасхи мав нам пригадувати, що як у дні Христового Воскресіння, так і тепер, на вступі до Великого посту, треба один одному все пробачити задля Христа, що задля нас сам постив, страждав і воскрес.

Парафіяльна спільнота св. Анни, цього року також розпочала Великий піст Чином Всепрощення, щоб з чистим серцем, зосередитись на духовному удосконаленню. А тягар гніву, образи, осудження не ставав перешкодою в мандрівці «пустелею» до Бога. Просімо у Господа, щоб у цьому благодатному часі посту Він діткнув наших сердець, дав нам побачити наші прогрішення, подав нам сльози покаяння і визволив нас від влади гріха і щедро обдарував своїми ласками.

2019-03-11T18:54:35+02:00