Роман Шафран2017-12-03T22:28:19+00:00

Шафран Роман, син Івана і Марії (з дому Репела), народився 7 грудня 1962 року в с. Терновиця Коломийського р-ну Івано-Франківської обл. Охрещений і миропомазаний 9 січня 1963 року греко-католицьким священиком Зиновієм Кисилевським.

У 1970 році почав навчання і в 1980 році закінчив середню школу в с. Гостів Тлумацького р-ну Івано-Франківської обл. У1980 році поступив і в 1981 році закінчив з відзнакою Івано-Франківське Технічне училище № 13, за спеціяльністю наладчик технологічного обладнання. 13 листопада 1981 року був призваний на дійсну військову службу і звільнений в запас 4 листопада 1983 року.

13 грудня 1983 року поступив і в 1987 році закінчив Львівську Підпільну Духовну Семінарію Святого Духа. 25 серпня 1985 року отримав дияконські свячення з рук світлої пам’яті владики Володимира Стернюка. 9 листопада 1986 року отримав єрейські свячення з рук владики Юліяна Вороновського.

Упродовж 1987-1990 років священнодіяв підпільно. 7 січня 1990 року, на Різдво Христове, був призначений на парафію в с. Голгоча Бережанського р-ну Тернопільської обл., а 16 лютого 1990 року переведений на парохію св. Трійці в м. Бережани Тернопільської обл.

5 серпня 1990 року владика Володимир Стернюк викликав о. Романа Шафрана до Львова і призначив своїм секретарем. Цього ж місяця він став парохом Архикатедрального Собору св. Юра. Глава УГКЦ Блаженніший Мирослав Іван кардинал Любачівський, після свого повернення в Україну, призначив отця Романа Шафрана Віце-канцлером Львівської архиєпархії.

12 жовтня 1991 року призначений капеланом Сестер катехиток св. Анни в Римі. У квітні 1993 року обійняв парафію св. Анни, де й служить і до сьогодні.

Упродовж двох років, 1995-1997, був візитатором Львівської архиєпархії. У 2002 році почав викладати канонічне право у Львівському Католицькому Університеті. Того ж року обраний членом Пресвітерської ради Львівської архиєпархії.

У червні 2002 року закінчив магістерсько-ліценціятські студії з канонічного права в Люблінському Католицькому Університеті, а 2007 року в цьому ж університеті захистив докторат з канонічного права. 17 грудня 2002 року нагороджений Грамотою на право носіння нагрудного хреста з прикрасами. 29 жовтня 2002 року призначений суддею в подружніх справах Митрополичого трибуналу, у липні 2005 року – суддею Трибуналу Львівської архиєпархії, а 6 вересня 2005 року – суддею Патріяршого трибуналу УГКЦ. 15 березня 2005 року призначений деканом Галицького деканату м. Львова Львівської архиєпархії.